זומנתם לראיון עבודה? כך תתכוננו

זומנתם לראיון עבודה? כל הכבוד! כך תתכוננו:

הכינו רשימת שאלות, בה הזינו את הפרטים הבאים: שמה של החברה אליה זומנתם לשם ראיון עבודה, פירוט אודות המשרה המיועדת, שמו של איש הקשר אשר זימן אתכם לראיון, שמו של המראיין, כתובתו המדויקת של מיקום הריאיון, כמו כן בררו מבעוד מועד אודות דרכי הגעה.

הכינו רשימת שאלות שמעניינות אתכם בנוגע למשרה ולתנאי העסקתכם, יש להעלות את השאלות האלו בסוף הריאיון, שאלות לדוגמא: האם יש אפשרויות קידום ומה הן, שאלות בנוגע לשכר, התנאים ובכל נושא אחר.

נסו לחשוב, מהן השאלות הרלוונטיות ביותר שהמראיין ישאל אתכם, שאלות אשר קיימת סבירות גבוהה שיועלו על ידי המראיין עבור התפקיד אליו אתם מועמדים, דעו מה תענו עבור כל שאלה ושאלה, בצורה שתהיה משביעת רצון.

רצוי לתרגל עם קרוב סימולציית ראיון, כתבו יחד רשימת שאלות אשר מתאימות למשרה וענו עליהן ולבסוף שאלו את הקרוב על סיכום והמלצות.

אם מכל סיבה אינכם יכולים להגיע לראיון, חשוב שתודיעו למראיין על כך, על מנת שתוכלו לתאם מועד אחר לריאיון.

תכננו להגיע כרבע שעה לפני תחילת מועד הריאיון, כך שאם תתעכבו תוכלו עדיין להגיע בזמן, אם בכל זאת אתם מודעים לכך שקיים סיכוי שתאחרו, עדכנו את המראיין/איש הקשר אשר זימן אתכם לריאיון.

חשוב לכבות את הנייד טרם כניסתכם לריאיון, בכדי להימנע מהפרעות במהלך הריאיון וגם בכדי שבמידה ותקבלו שיחה לא תהיו סקרנים לדעת מי מטלפן אליכם.

אם הריאיון מתעכב בעקבות המראיין ולמרות שאתם הגעתם לפני הזמן, יש להמתין בסבלנות, גם אם תצטרכו להמתין זמן רב ואין להעיר על כך למראיין.

כאשר תישאלו על מקומות עבודה בהם עבדתם, אין לדבר כנגד החברה בה עסקתם, המראיין עלול לפרש זאת ככפיות טובה.

הפגינו ביטחון עצמי ושבו זקופים במהלך הריאיון.

אין לגעת בדברים המונחים על השולחן ואין להישען על השולחן.

אם נאמר לכם ליצור קשר אז עשו זאת במועד שנקבע עמכם, ואם התבקשתם להמתין לתשובה, המתינו בסבלנות,אך אם בכל זאת לא יצרו עמכם קשר, ועבר זמן סביר לאחר הריאיון, הרגישו בנוח ליצור קשר ולברר מה תשובתו של איש הקשר/המראיין.

בהצלחה!!!